2. Förfarande
Förfarande
Titel: Andningshjälpmedel i hemmet
Beskrivning: Ventilator, avancerad bilevel, hostapparat, slemsug, inhalator och syrgaskoncentrator för hemsjukvård. Distansmonitorering till ventilator och avancerad bilevel.
Intern identifierare: RS230715
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
Ytterligare klassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157800 Utrustning för syrgastillförsel, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del