36581-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till lägenheter
Referensnummer: 3.2.1-2018-561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser möbler till lägenheter och lokaler (möbler för hemmiljö) som Migrationsverket hyr.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 7
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde Matsalsmöbler
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39140000 Möbler för hemmet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I anbudsområde Matsalsmöbler ingår nedanstående produkter:
— Matbord,
— Lös bordsskiva till matbord (ca 1200x800 mm),
— Lös bordsskiva till matbord (ca 1800x800 mm),
— Matbordsstol.
Del nr: Anbudsområde Karmstol
I anbudsområde Karmstol ingår nedanstående produkt:
— Karmstol.
Del nr: Anbudsområde Byrå
39140000 Möbler för hemmet, 39143122 Byråar
I anbudsområde Byrå i trä ingår nedanstående produkt:
— Byrå.
Del nr: Anbudsområde Sängbord (safebox)
39140000 Möbler för hemmet, 39143123 Nattduksbord
I anbudsområde Sängbord (Safebox) ingår nedanstående produkt:
— Sängbord (Safebox).
Del nr: Anbudsområde Skärmvägg
39140000 Möbler för hemmet, 44112310 Skiljeväggar
I anbudsområde Skärmvägg ingår nedanstående produkt:
— Skärmvägg.
Del nr: Anbudsområde Skrivbord
39121100 Skrivbord, 39140000 Möbler för hemmet
I anbudsområde Skrivbord ingår nedanstående produkt:
— Skrivbord.
Del nr: Anbudsområde Taklampa
39140000 Möbler för hemmet, 44115400 Taklampor
I anbudsområde Taklampa ingår nedanstående produkt:
— Taklampa.