Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytande Helium
Referensnummer: SU FV-1234-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm universitet avser upphandla flytande Helium. Flytande helium ska levereras med tillhörande kärl. Avtalstid är 3 år med möjlighet till förlängning om 1 år. Anbud ska lämnas på svenska.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24111300 Helium
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen