365895-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självskattningsverktyg inom karriärutveckling
Referensnummer: FM2021-7071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har tagit fram ett nytt program för karriärutveckling. Till detta ska självskattningsverktyg upphandlas.
Förutom den egenutvecklade produkten, som består av en klientbok och en handledamanual, ska programmet innehålla externa självskattningsverktyg. Självskattningsverktyget ska vara ett komplement till Försvarsmaktens modell.
Programmet ska i sin helhet vara flexibelt för att kunna möta olika individuella  behov. Självskattningsverktygen ska således vara ett valbart moment för att stödja den enskilda individens karriärutveckling och fortsatta inriktning för karriären.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fysiska material
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79633000 Personalutveckling, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Självskattningsverktyg som komplement till Försvarsmaktens egenutvecklade produkt.
Illustrativa exempel
Del nr: 2
Hjälpfunktion
Del nr: 3
Fördjupad genomgång
Del nr: 4
Inloggning
Del nr: 5
Pris
Del nr: 6