365979-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Polisutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OC-spray
Referensnummer: A271.456/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35200000 Polisutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett ramavtal som ska säkerställa Polismyndighetens, norska polisens, danska polisens, Försvarets Materielverk, Tullverket, Kustbevakningens och Säkerhetspolisens behov. Ramavtalet omfattar tillhandahållande av OC-spray och tillbehör.