Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Turisttåg/Tourist road train.
Referensnummer: UH-2017-181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) avtal med en (1) anbudsgivare som antas gällande Turisttåg. Samtliga villkor för beställning är fastslagna i avtalet.
Beräknad Leverans och avtalsstart är 15.3.2018.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60210000 Kollektivtrafik med tåg, 34631300 Tågsäten, 31610000 Elutrustning för motorer och fordon, 34100000 Motorfordon, 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen