2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elenergi med diskretionär portföljförvaltning
Beskrivning: Härmed bjuder Krokoms kommun tillsammans med Krokomsbostäder AB in till upphandling av elenergi med diskretionär portföljförvaltning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125442:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65310000 Eldistribution
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet förlängs automatiskt med 1 + 1 + 1 år åt gången till och med som längst 2031-09-30, det vill säga maximalt fem år under förutsättning att inte någon av parterna säger upp avtalet. Uppsägning ska meddelas den andra parten skriftligen och vare denne tillhanda senast sex månader före avtalets upphörande.