See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sittvagnar 2026
Beskrivning: Upphandling av sittvagnar (ISO 12 22 18) till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2025-1294
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
Ytterligare klassificering (cpv): 33193100 Invalidfordon och rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare: 001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Enkel sittvagn
Intern identifierare: 002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Avancerad sittvagn
Intern identifierare: 003