Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförande av samordnad kontroll av Helge å...
Referensnummer: TN2017/1573
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 41100000 Naturligt vatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar provtagning, utvärdering och rapportering av vattendragskontrollen inom Helge ås avrinningsområde för en avtalsperiod för åren 2018, 2019, 2020 med möjlighet för beställaren till förlängning i ett (1) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 41100000 Naturligt vatten, 41120000 Odrickbart vatten, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar, 90733600 Hantering eller övervakning av gränsöverskridande vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen