366110-2016 - ResultatSverige-Tierp: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Heby kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Heby.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser skolskjuts samt övriga elevrelaterade resor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.