2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation flerbostadshus Almen 10
Beskrivning: På uppdrag av Almen i Eksjö bostäder AB utför Eksjöbostäder AB upphandling av Nybyggnation flerbostadshus Almen 10. Objektet avser nybyggnation av ett flerbostadshus i tre våningar med 36 lägenheter i storlekarna 2-3 Rok. Markanläggningar i form av boendeparkeringar, vägar och gårdsmiljö ingår liksom även rivning av befintliga byggnader och markanläggningar. Fastigheten är belägen i centrala delarna av Eksjö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nybyggnation flerbostadshus Almen 10- vol.2