See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster
Beskrivning: Ramavtal för anbudsindelade hantverksområden Anbud kan lämnas på ett eller fleraområden. Arbeten sker normalt inom B´s lokaler. Antagen entreprenör ska ha resurser och kapacitet att utföra dessa arbeten. Arbetena utförs som totalentreprenader (i undantagsfall kan utförandeentreprenader förekomma).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: VS-arbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Elarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Golvarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Målningsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97559:Lot:6