366179-2023 - ResultatSverige-Örebro: Sjukskötersketjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AnIVA-Team
Referensnummer: 23RS1659
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en intensivvårdstjänst bestående av ett/flera team av specialistsjuksköterska och undersköterska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen