366191-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Kemikalier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kemiska produkter för vattenrening inklusive transporter och teknisk support, avsedda för Kalmar Vattens avloppsreningsverk samt vattenverk.
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000