See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult, Projektledare för klimatanpassade åtgärder Kilstabäcken
Beskrivning: Uppdraget avser att projektleda genomförandet av klimatanpassade åtgärder i och omkring Kilstabäcken i Karlskoga kommun. T.ex. återmeandring, fördröjningsmagasin samt åtgärder som renar och förbättrar vattenkvaliteten.
Föregående meddelande: 3941-2024
Intern identifierare: 25-2040-1717-1010-132
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Avrop i DIS (dynamiskt inköpssystem)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000