Produktion, transport och distribution av gas och värme
Elektricitet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen Skylift för gatubelysningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Syfte med upphandlingen är att köpa en ny skylift för gatubelysningsarbeten.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34144211 Lastbilar med maskinstege, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner