366230-2026 - Resultat
Sverige – Trädgårdstjänster – Skötsel utemiljö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel utemiljö
BeskrivningKontraktet avser skötsel av utemiljö på fastigheter upptagna i handling Prisbilaga. Då kommunens egen-regi saknar kapacitet för att utföra all skötsel har kommunen behövt handla upp detta i konkurrens. Se upphandlingsdokument för detaljer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128413:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel