366236-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Larm och befälställ till Räddningstjänsten i Kristianstad, Östra Göinge och Bromölla kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLarm och befälställ till Räddningstjänsten i Kristianstad, Östra Göinge och Bromölla kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av larmställ, befälställ och underställ till räddningstjänsterna i Kristianstads, Bromölla och Östra Göinges kommun. På grund av Räddningstjänstens personals semesterperioder och möjligheten att inhämta svar på frågor som ställs på upphandlingen kommer frågor inte besvaras under perioden V.28-V.31.
Intern identifierareRN 2024/152
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLarm och befälställ till Räddningstjänsten i Kristianstad, Östra Göinge och Bromölla kommun