366294-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Dokumentförstörare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokumentförstörare.
Referensnummer: 930-A298.146/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30191400 Dokumentförstörare
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten beslutar härmed att i denna upphandling sluta ett ramavtal med anbudsgivare 1, RT Miljö AB, 556733-8461. Avtal får tecknas tidigast den 26.9.2017 (avtalsspärr t.o.m. 25.9.2017).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser:
A. Leverans av ny dokumentförstörare och bortskaffning av befintlig dito.
B. Fullserviceavtal år 1-4.
C. Option 1 Serviceavtal för år 5-6.
D. Option 2 Ny dokumentförstörare och bortskaffning av befintlig dito, ska vara samma pris som A.
E. Option 3 Ny dokumentförstörare och bortskaffning av befintlig dito, ska vara samma pris som A.