366306-2017 - ResultatSverige-Umeå: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hänvisningssystem.
Referensnummer: VLL 1110-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande:
— Hänvisningssystem;
— Projektledning, installation, integrering och provning av systemet till fullt driftfärdigt skick;
— Dokumentation för användare och teknisk personal;
— Utbildning av användare och teknisk personal;
— Serviceåtagande.
Optioner:
— Ev. konferenssamtalslösning;
— Debiteringssystem;
— Konsulttjänster i anknytning till aktuellt system;
— Ev. ytterligare utbildningar;
— ”Software Insurance” till serviceåtagande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen