See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel- Kolonial, kyl-och frysvaror
Beskrivning: Avser löpande inköp och leverans av Kungsbacka kommuns behov av Kolonialt, djupfryst och färskvaror, kaffe och te, framförallt till Kommunens kök inom skola, förskola och äldreomsorg samt till viss del café- och restaurangverksamhet.
Intern identifierare: 2025-00413
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03221113 Lök, 03221230 Paprika, 03222310 Bär, 03222313 Jordgubbar, 03222314 Hallon, 03311000 Fisk, 15110000 Kött, 15112130 Kyckling, 15229000 Frysta fiskprodukter, 15240000 Fisk på burk samt annan beredd eller konserverad fisk, 15555100 Glass, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15896000 Djupfrysta livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: löpande inköp och leverans av Kungsbacka kommuns behov av Kolonialt, djupfryst och färskvaror
Intern identifierare: 1779257-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1779259-1