3664-2018 - ResultatSverige-Lund: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internrevisionstjänster
Referensnummer: V 2017/1659
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning.
Leverantören skall tillhandahålla kvalificerade resurser för avrop/uppdrag åt Internrevisionen vid Lunds universitet dels för genomförande av specificerade revisionsprojekt, inklusive IT-revision, och även för metodstöd för utveckling av Internrevisionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79212000 Revision, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen