See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: SLL145 Batterier 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar primärbatterier (engångsbatterier), Sekundärbatterier (flergångsbatterier), Laddare. Regionen avser att ingå avtal med en (1) leverantörer, under förutsättning att så många anbud uppfyller samtliga ställda krav.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130200:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31410000 Primärceller, 31411000 Alkaliska batterier, 31434000 Litiumbatterier, 31440000 Batterier
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner.