2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsunderhåll och mindre byggservicearbeten
Beskrivning: Upphandling avseende Fastighetsunderhåll och mindre byggservicearbeten, för behov inom NSVAs fastigheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001