2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelsgivare
Beskrivning: Lycksele kommun inbjuder till anbudsgivning gällande Läkemedelsgivare som tjänst. Upphandlingen avser teknik för att ge ut dosdispenserade läkemedel inom Lycksele och Malå Kommuns äldrevård. I tjänsten ingår driftsättning, utbildning, support och service. Detta omfattar även nödvändiga applikationer, system för administration, lösningar för autentisering med mera.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Läkemedelsrobot - Medicingivare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94670:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel