Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala nyckelskåp
Referensnummer: HVO-2018-3263
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44421722 Säkerhetsboxar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans med installation och support av digitala nyckelskåp.
Inom HVOFs verksamheter hanteras dagligen väldigt många nycklar. För att säkerställa att dessa nycklar förvaras på ett säkert och tryggt sätt finns ett behov av avancerade elektroniska nyckelskåp, mjukvaran ska ingå och tillåta åtkomst via webbaserat gränssnitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121300 Säkerhetsinstallationer, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen