Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Persikan 6 - DE 13 Avfallshantering
Referensnummer: 2023-736
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholmshem uppför inom kvarteret Persikan 6 (tidigare 5) på Södermalm i Stockholm flerbostadshus med 151 lägenheter och förskola, livsmedelsaffär, mindre lokaler samt ga-rage. Total BTA är ca 24 000 m2 fördelat på ca 11 200 m2 BOA respektive ca 5400 m2 LOA.
Denna entreprenad omfattar avfallshantering.
Entreprenadens omfattning i detalj framgår av förfrågningsunderlaget i övrigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144510 Fordon för avfall, 44613800 Avfallscontainrar, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen