Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upprustning brandgata Kv Linjalen
Referensnummer: 2022-1904
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
En cirka 100 m lång brandgata som ligger på ett garagebjälklag ska rustas upp. Befintliga ytskikt ska rivas, dagvattensystem förbättras inklusive fördröjningsmagasin och nya ytskikt och nya planteringar ska anläggas. Entréytor till gården anpassas så att gångtrafik och cyklister kan mötas och belysning förstärks. Nya växter och träd planteras, samt etableringsskötsel fram till godkänd slutbesiktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen