Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Klippans kommun 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal upphör vidårsskiftet 2017/2018 och denna anbudsförfrågan avser ett avtal under 2 plus 3 år på de tjänster som Klippans kommun behöver för att kommunensrevisionsuppdrag skall kunna utföras enligt plan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantören åtar sig att leverera samtliga tjänster som erfordras för att revisionens arbete skall kunna genomföras enligt förfrågan. De tjänster som levereras av kommunen skall ej ingå eller beräknas i anbudssvaren.