Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Begagnade möbler omg II, VMKF 2018
Referensnummer: VMKF-U 2018.53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser inköp av begagnade möbler. Uppdraget omfattar även leverans, uppackning, montering, avemballering samt återtagande av emballage och utplacering av produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39150000 Diverse möbler och utrustning, 45421150 Montering av snickerier, ej i metall, 45421153 Montering av väggfasta möbler, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen