36692-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Lagning av kläder och textilier
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Föraruniformer Svealandstrafiken
Referensnummer: SVEA210142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50830000 Lagning av kläder och textilier
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI gällande upphandlingsunderlag för inköp av föraruniformer. Se bifogat instruktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se innan.