See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggmaterial
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandling som avser Bygghandelsvaror. Till denna upphandling sökes ett brett sortiment av bygghandelsvaror (byggmaterial, träprodukter och tillhörande produkter såsom spik, träskruv m.m) för löpande drift och underhåll inom kommuners verksamheter samt till yrkesutbildningsverksamhet - Byggprogram som bedrivs i kommunen. Upphandlingen är indelad i kommunvisa områden, anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera områden. Välkommer med ditt anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 Avesta Kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44111200 Cement, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 03410000 Trä, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44531100 Träskruv
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 Borlänge kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3 Falu kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4 Gagnef kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 5 Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område 6 Ludvika kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område 7 Säter kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93892:Lot:7