Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kantinvagnar
Referensnummer: 2020-164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39310000 Cateringutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal och avse successiva leveranser av Kantinvagnar till Region Kalmar län i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen omfattar både transport och transport- och serveringsvagnar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34911100 Vagnar, 39221000 Köksutrustning, 39310000 Cateringutrustning, 39312200 Utrustning för personalmatsalar och lunchrum, 39315000 Restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen