2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helautomatiserad instrumentlösning för diagnostik inom immunbrist och transplantation (Flödescytometer)
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen av Helautomatiserad instrumentlösning för diagnostik inom immunbrist och transplantation (Flödescytometer) inklusive systemlösningar och reagenser. Karolinska avser att införskaffa två (2) system av nämnda instrumentlösning. Karolinska efterfrågar även förbrukningsmaterial och reservdelar under instrumentens tekniska livslängd samt option på underhållsavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121184:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434540 Biomedicinsk utrustning