2. Förfarande
Förfarande
Titel: HR-system
Beskrivning: Eslövs kommun, Kommunledningskontoret, inbjuder Anbudssökande att få komma med ansökan om att lämna anbud avseende HR-System, Upphandlingens inriktning är en enhetlig systemlösning för HR-system i syfte att effektivisera kommunens processer samt underlätta för användarna ute i kommunen. Upphandlingen omfattar funktioner för utbetalning och administration av lön- och ersättning. Det ska även inkludera funktioner för schemaplanering, digitala anställningsbeslut, löneöversyn, vikariehantering, LAS-hantering, och resehantering. För att komplettera funktioner för ett HR-system kommer upphandlingen även omfatta systemstöd inom rekryteringsprocessen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132133:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning