2. Förfarande
Förfarande
Titel: Journalsystem för elevhälsan
Beskrivning: Melleruds kommun genomför en upphandling av journalsystem för elevhälsan och inbjuder härmed till att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Syftet med upphandlingen är anskaffa en modern och användbar digital lösning för medicinsk journal och ärendehantering inom elevhälsa. Denna lösning ska även vara utvecklingsbar över tid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131166:Lot:1