367174-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Avloppshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem Avloppstjänster
Referensnummer: 23-167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för avloppstjänster såsom:
* Högtrycksspolning
* Slamsugning
* Stamspolning
*TV-filmning/inspektion av rörledningar för fastighet
* Rotskärning av dagvatten- och avloppsledningar
* Brunnslocksinpektioner
* Torrsugning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90410000 Avledning av avloppsvatten, 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90470000 Rensning av avlopp, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen