367192-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bränslen – Bränslehantering Motala
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränslehantering Motala
Beskrivning: Uppdraget omfattar hantering av bränsle, aska samt avfallscontainers, tömning och besiktning av oljeavskiljare samt halkbekämpning och snöröjning inom Bergsättersverket i Motala. I uppdraget ingår även tillhandahållande av containrar.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114551:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster