367290-2018 - ÄndringSverige-Luleå: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård i Länsstyrelsens lokaler
Referensnummer: 114-6017-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till anbudsgivning för lokalvård i Länsstyrelsens lokaler i Luleå. Länsstyrelsen ska även ha rätt att avropa lokalvårdstjänster för Residenset i Luleå.