367354-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekter
Referensnummer: 2021/KSUH 0091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar uppdrag inom husarkitektur. Precisering av villkor och förutsättningar kommer att ske i avrop. Avrop kommer att göras enligt en kombination av rangordning och förnyad konkurrensutsättning.
Arbetsuppgifter inom detta ramavtal kommer bland annat att omfattas av:
— Arkitekt,
— Inredningsarkitekt,
— CAD-ritare,
— AMA-författare (byggbeskrivningar
— Tillgänglighetssakkunnig,
— Antikvarie
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen