Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM2021-12907 Veterinärtjänst
Referensnummer: UH-2021-177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser veterinärtjänst för att ansvara och ombesörja hälso- och sjukvård för hästarna uppstallade vid Kavallerikasernen i Stockholm och vid förekommande fall hästar på bete i Mälardalsregionen. Tjänsten omfattar tjänstgöring vid Kavallerikasernens veterinäravdelning två (2) halvdagar per vecka, max åtta (8) timmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen