Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling och Behandling av Farligt Avfall
Referensnummer: UH2019-03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad innefattar insamling och behandling av farligt avfall - utom tryckimpregnerat virke, asbest och el- och elektronikavfall - från SÖRABs återvinningscentraler, verksamhetsmottagning på Hagby, apotek och mobil ÅVC.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen