Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå
Referensnummer: 178/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skånetrafiken satsar på event som en av flera kommunikationskanaler både mot befintliga och potentiella kunder, och behöver en upphandlad eventbyrå att arbeta med. Eventbyrån ska genom relevanta och kreativa event stärka Skånetrafikens varumärke och bidra till att nå målen om nöjdare och fler kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen