Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling 4st biogassopbilar
Referensnummer: KLF 2022/856
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser inköp av 2 st tvåfack-sidlastande biogassopbilar, 1 st tvåfack-baktömmande biogassopbil, 1 st frontlastande biogassopbil i enlighet med kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen