2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Systemstöd för prehospital vårdprocess
Beskrivning: RFI Systemstöd för prehospital vårdprocess
Intern identifierare: RS 2026-01896
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48800000 Informationssystem och servrar, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem, 48814400 Informationssystem för klinik, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd