367498-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Foder för sällskapsdjur – Veterinärfoder och friskfoder till smådjur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVeterinärfoder och friskfoder till smådjur
BeskrivningUpphandlingen avser veterinärfoder och friskfoder för hund och katt till Distriktsveterinärernas mottagningar. Huvuddelen av inköpen är veterinärfoder men även friskfoder kan avropas vid behov.
Intern identifierare7.1.11-09788/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15713000 Foder för sällskapsdjur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000