Officiellt namn: Marks kommun Ort: Kinna Postnummer: SE-511 80 Land: Sverige Att: Lena Lindblad E-post:lena.lindblad@mark.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kommunikationsutrustning inkl. tillhörande tjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser inköp av kommunikationsutrustning inkl. tillhörande tjänster vilket innefattar switchar, routrar, accesspunkter m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))