Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Intagnas skor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kodSE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården är en upphandlande myndighet och inbjuder Er härmed att lämna anbud på Kriminalvårdens upphandling avseende anskaffning av skor till intagna i anstalt samt häkten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18800000 Skodon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.