367565-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Industrimaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
383367-AI877076 Klimat och värmeaggregat.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Klimat och värmeaggregat som avses användas till tält, containrar och tillfälliga byggnader.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42000000 Industrimaskiner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 153 176 999 SEK
exkl. moms