367569-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Sopmaskiner med suganordning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldriven sopmaskin
Referensnummer: SBN 2022/00367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gata och parkenheten i Uddevalla kommun behöver upphandla en fabriksny, eldriven, sugande sopmaskin med 3-borstsystem och 2 kubik sopbehållare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144430 Gatsopningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen